40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego: Koncert finałowy

Na finał – koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus. Piątek, 4 sierpnia 2017, godz. 20.00, kościół Św. Krzyża, ul. Tytusa Chałubińskiego 30.

Orkiestra wystąpi pod batutą swojej legendarnej założycielki i kierownik artystycznej – Agnieszki Duczmal, a także pracującej z Amadeusem od kilkunastu lat dyrygentki Anny Duczmal-Mróz.

Orkiestra Kameralna PR Amadeus to wyjątkowa w świecie orkiestra smyczkowa, założona w 1968 roku. Zespół, którego siedzibą niezmiennie jest Poznań, występował już w większości krajów europejskich, w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, na Tajwanie i w Japonii.

Zagrał jak dotąd setki koncertów w najznakomitszych salach świata, dokonał nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych w Polsce i za granicą, m.in. dla francuskiej TF1, japońskiej NHK, niemieckich stacji NDR, WDR, SFB londyńskiej BBC, kanadyjskiej CBC i radiofonii meksykańskiej.

Atrakcją koncertu będzie prawykonanie światowe utworu Jerzego Kornowicza „Sceny z Witkacego”. Jest to utwór na smyczki, instrumenty tradycyjne (janczary – cow bells, bicze, okaryny i fletnie), głosy i akcję teatralną. Warstwa tekstowa utworu składa się z listów Witkacego z Zakopanego, adresowanych do jego żony i innych osób, a także z fragmentów jego dzieł.

W programie koncertu znajdą się również utwory Szymanowskiego, Góreckiego, Nowowiejskiego i Musorgskiego. Solistami koncertu będą: Roman Widaszek (klarnet), Jarosław Żołnierczyk (skrzypce) i Grzegorz Eckert (recytacje).

Koncert poprowadzi Andrzej Kosowski, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie.
Organizator: Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *