Zakopane: Dialogi z awangardą (cz. 1)

Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej DOM DOKTORA, ul. Stanisława Witkiewicza 19 (tel. 18 20 00 239).

27 maja 2017, sobota, godz. 18.00

Dalsze  przestrzenie  Księżnej  K.

Andrzej Kowalczyk, Jacek Maria Stokłosa, Krzysztof Dominik

FOTOGRAFIE, OBIEKTY, PERFORMANCE

Wernisaż wystawy/performance z udziałem muzycznym Krzysztofa Ścierańskiego,  aktorów Teatru 52 Hz  i zaproszonych  gości.

28 maja 2017, niedziela, godz.  16.00

Wykład tłumacza i reżysera Pawła Partyki (Kopenhaga): jak współpraca  z Tadeuszem Kantorem i teatrem cricot 2  wpłynęła na jego dalszą drogę twórczą.

Wystawa  potrwa do 27 czerwca i zakończy się finisażem (godz.  18.00)

Udział biorą twórcy z Krakowa związani z Teatrem Cricot 2. Wystawa prezentuje działania artystyczne inspirowane teatrem Tadeusza Kantora, który w roku 1973 wystawił „Nadobnisie i koczkodany” Witkacego. Zostaną przedstawione fotografie Jacka Marii Stokłosy (z 1973), które powstały w związku z tym spektaklem; „stanowisko opiekuna dźwięku” (Krzysztof Dominik) oraz współczesne nawiązania, skupione na takich postaciach i motywach, jak Księżna Kremlińska i jej klatka.

Artyści podejmą dialog nie tylko z Kantorem i Witkacym, ale również z Schulzem i Gombrowiczem. Pojawi się też wątek wanitatywny, silnie obecny w nowych działaniach Andrzeja Kowalczyka i teatru 52 Hz – odnoszący się do drzewa powalonego wiatrem na krakowskich Plantach w lutym 2017 roku.

Wstęp wolny.

Kuratorka  projektu: Anna Baranowa

Patronat: Stowarzyszenie Historyków Sztuki – Oddział Krakowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *