„Delegacja” Piwnicy pod Baranami w Zakopanem

W sobotę, 28 lipca 2017 o godz. 19.00 w Grand Hotelu Stamary, ul. Tadeusza Kościuszki 19 koncert Agaty Ślazyk i Tomasza Kmiecika.

Agata Ślazyk jest artystką związaną na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka nie poddaje się „zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku.

Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką bądź aktorską lub ogólnie kabaretową. Jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki, wręcz rockowe teksty i kompozycje.

Śpiewa od dziecka, ale swą piosenkarską karierę rozpoczęła jako siedemnastolatka w Biłgoraju. Tam na Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską zdobyła nagrodę publiczności. Wtedy też nawiązała trwającą do dziś współpracę ze znakomitym muzykiem i kompozytorem Tomaszem Kmiecikiem.

W dalszej drodze było mnóstwo nagród i wyróżnień, a w 2002 roku w Warszawie na Festiwalu Sztuki Estradowej otrzymała pierwszą nagrodą w dziedzinie piosenki. W rok później weszła już w skład Piwnicy pod Baranami.

WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *