DOM DOKTORA: Dialogi z awangardą

Zakopiańska Galeria Sztuki Współczesnej DOM DOKTORA  zaprasza na nowy cykl „Dialogi z awangardą”. Kuratorką cyklu jest Anna Baranowa.

Od 25 maja do 27 czerwca w DOMU DOKTORA prezentują swe prace:  Jacek Maria Stokłosa, Andrzej Andzik Kowalczyk, Krzysztof Dominik „Dalsze przestrzenie Księżnej K. Fotografie, obiekty, performance”. We wtorek, 27 czerwca o godz.18.00 – finisaż połączony z performancem Teatru 52 Hz. Udział biorą twórcy z Krakowa,  związani z Teatrem Cricot 2.

Wystawa prezentuje działania artystyczne inspirowane teatrem Tadeusza Kantora, który w roku 1973 wystawił „Nadobnisie i koczkodany” Witkacego. Zostaną przedstawione fotografie Jacka Marii Stokłosy (z roku 1973), które powstały w związku z tym spektaklem; „stanowisko opiekuna dźwięku” (Krzysztof Dominik) oraz współczesne nawiązania, skupione na takich postaciach i motywach, jak Księżna Kremlińska i jej klatka. Artyści podejmą dialog nie tylko z Kantorem i Witkacym, ale również z Schulzem i Gombrowiczem.

W sobotę, 1 lipca, o godz. 18.00 – wernisaż  wystawy artystki z Berlina, Iwony Mickiewicz, która przedstawi rysunki, książki artystyczne i krótkie filmy inspirowane poezją awangardową. Wystawę będzie można oglądać do 15 sierpnia.

Wstęp wolny.

Galeria Sztuki Współczesnej DOM DOKTORA, ul. Stanisława Witkiewicza 19, tel. 18 20 00 239.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *