HEJ FEST w Szczawnicy, Krynicy i na Gubałówce

Koncerty Hej Fest, zaplanowane na pierwsze dwa weekendy lipca 2017, zostały przeniesione z Zakopanego do Szczawnicy i Krynicy. Kolejne koncerty PKL zorganizuje jednak na Gubałówce.

 

Przeciągający się w starostwie proces uzyskania zgody na postawienie przez PKL na swoim terenie na Gubałówce tymczasowej platformy widokowej, zmusił Polskie Koleje Linowe do przeniesienia dwóch pierwszych koncertów festiwalu Hej Fest do innych miejscowości, w których znajdują się ośrodki PKL.

W sobotę 15 lipca koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej w ramach tegorocznej edycji Hej Fest odbędą się w Szczawnicy, a 22 lipca w Krynicy. Dzięki wsparciu władz Szczawnicy i Krynicy wstęp na te wydarzenia będzie całkowicie bezpłatny. Pozostałe koncerty Hej Fest zostaną zorganizowane na Gubałówce.

Polskie Koleje Linowe zainicjowały Hej Fest na Gubałówce w 2016 roku z myślą o wzbogaceniu oferty tego ośrodka i tym samym rozwoju Zakopanego jako ważnego i atrakcyjnego punktu na kulturalnej mapie Polski. W ubiegłym roku ten plan został zrealizowany w całości. Festiwal przyciągnął na Gubałówkę ponad 34 tys. turystów i wielu mieszkańców powiatu tatrzańskiego.

Hej Fest przyczynił się do znakomitej promocji Zakopanego i stał się ważnym elementem oferty kulturalnej miasta. Wyjątkowość lokalizacji festiwalu na Gubałówce docenił National Geographic, uznając festiwal za jeden z najbardziej oryginalnych na świecie.

W tym roku PKL planowały kolejną edycję całego festiwalu na Gubałówce, jednak mimo zgłoszenia w terminie zamiaru montażu tymczasowej platformy widokowej, proces uzyskania zgody dramatycznie się przedłużał. Festiwal miał ruszyć 15 lipca. Niestety, nie będzie już możliwe wykonanie niezbędnych prac na czas, tak by udało się zorganizować pierwsze koncerty w tym terminie na Gubałówce.

– Nie ma możliwości, by w tak krótkim okresie postawić platformę i całą infrastrukturę, niezbędną do zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podczas koncertów. W związku z tym byliśmy zmuszeni pierwsze dwie imprezy przenieść do Szczawnicy i Krynicy. Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom tych miast za wsparcie, jakiego udzieliły festiwalowi.

WIĘCEJ

Tekst i zdjęcie: materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *