Kasprowy Wierch: Dwudziestolecie wizyty Ojca Świętego

Polskie Koleje Linowe świętują 20-lecie wizyty Ojca Świętego  na Kasprowym Wierchu i w Zakopanem.

Bezpłatny wjazd na Kasprowy Wierch, premiera filmu, wystawy pamiątek po Janie Pawle II, grafik Arkadiusza Walocha, zdjęć Pawła Murzyna i Bartka Solika, a także wspomnienia pracowników PKL z 6 czerwca 1997 roku – to atrakcje zaplanowane przez Polskie Koleje Linowe jako część obchodów wyjątkowej rocznicy wizyty Ojca Świętego na Kasprowym Wierchu i w Zakopanem.

Wszyscy, którzy będą chcieli uczcić 20-lecie wizyty Ojca Świętego, 6 czerwca będą mogli wjechać na Kasprowy Wierch bezpłatnie. – Zależy nam, by jak najwięcej osób razem z nami wspominało św. Jana Pawła II w rocznicę jego wizyty na Kasprowym Wierchu i w Zakopanem. Dlatego we wtorek, 6 czerwca zapraszamy mieszkańców i gości do bezpłatnego wjazdu koleją na Kasprowy Wierch. Chcemy, by każdy mógł tego dnia, podobnie jak Papież, zachwycić się pięknem górskiego krajobrazu – mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.

Obchody zaczną się o godzinie 9.30. W budynku górnej stacji kolei zostanie wyświetlony film „Jan Paweł II w Tatrach – wybrane wspomnienia”. Razem z pracownikami PKL, którzy 20 lat temu spotkali podczas swojej pracy na Kasprowym Wierchu Papieża Jana Pawła II, będzie można wspominać ten wyjątkowy dzień w historii firmy.

W budynku górnej stacji kolei Kasprowy Wierch będzie można także oglądać wystawę „Śladami Jana Pawła II”, obejmującą grafiki autorstwa znanego zakopiańskiego malarza i rysownika Arkadiusza Walocha oraz zdjęcia fotografów Pawła Murzyna i Bartka Solika.

Dostępna będzie również rozszerzona wystawa pamiątek po Ojcu Świętym, m.in. używanego przez niego sprzętu narciarskiego. Pamiątki zostały udostępnione PKL przez księdza Mariana Muchę, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

W dniu obchodów – 6 czerwca 2017 – kolej będzie kursowała zgodnie z harmonogramem, od godz. 8.00. Na Kasprowy Wierch będzie można wjechać bezpłatnie, bez potrzeby rezerwacji i zakupu biletów online, a jedynie zgodnie z kolejnością, w jakiej osoby zainteresowane pojawią się pod dolną stacją  kolei w Kuźnicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *