„Po własnych śladach”: Spotkanie autorskie Mariusza Koperskiego

Niedziela, 15 października 2017, godz. 16.00, STRH Bistro Art Cafe, ul. Krupówki 4a (III p.).

 

Mariusz Koperski urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. Od 25 lat mieszka w Zakopanem i Kościelisku. Jest absolwentem filologii germańskiej KUL, literaturoznawcą, pedagogiem, a w ostatnich latach urzędnikiem samorządowym.

Czytelnik Mariusz Koperski czyta dużo i krytycznie, choć ma okresowe skłonności do popadania  w entuzjazm. Trochę klasycyzuje, stąd słabość do staroci typu Szekspir, Goethe, Proust, Mann (raczej Tomasz, chociaż Henryk też jest OK), czy Kafka.

Z kryminałów przede wszystkim Henning Mankel (po skandynawsku zaangażowany) , Jean Claude Izzo (po francusku namiętny) i Marek Krajewski (ach, ten jego Wrocław, a raczej Breslau!).

Uwielbia prozę hiszpańskojęzyczną, np. Mario  Vargas Llosa (jak cudownie, że dostał Nobla) i Javier Marias (jaka szkoda, że jeszcze nie dostał Nobla), ale nie znosi Paulo Coelho  (nudy, ma nadzieję, że nigdy nie dostanie Nobla).

Pisarz Mariusz Koperski to właściwie debiutant (bo co to raptem te dwie książki?) z ambicjami na trzecią powieść  kryminalną z komisarzem Karpielem w roli głównej i jeszcze kilkanaście innych. Właściwie amator (kurcze, ciężko z tego żyć) z ambicjami na zawodowstwo (och, gdyby dało się z tego żyć). Pisze, bo lubi (jeszcze jak!)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *