Zakopane: Koncert i podsumowanie Roku Karola Szymanowskiego

Wtorek, 12 grudnia 2017, godz. 16.00. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” zaprasza na  koncert i podsumowanie Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem 2017.

 

PROGRAM KONCERTU

Fryderyk Chopin (1810-1849): Nokturny op. 9: b-moll, Es-dur, H-dur, Polonez fis-moll op. 44

Karol Szymanowski (1882-1937): Mazurki op. 50 nr 1, 2, 3, 4

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI urodził się w 1997 roku we Wrześni. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie u mgra. Andrzeja Wójcińskiego.

W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Krakowie. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. dra. hab. Andrzeja Pikula.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in.: I miejsca w IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie (2009), I miejsca na V Festiwalu Muzyki Fortepianowej w Łowiczu (2010),  I miejsca w I Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy (2011), III miejsca w IV Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2013), III miejsca i nagrody specjalnej za wykonanie muzyki francuskiej w VI Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Budapeszcie (2014), I miejsca w XXVI Międzynarodowym Konkursie solistów i zespołów kameralnych w L’Alfas del Pi (2014), I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (2015), III miejsca w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Adilia Alieva w Genewie-Annemasse (2017), II miejsca w XXVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2017).

Koncertował w Polsce, w takich miejscach jak: Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, Aula „Florianka” w Krakowie.

Brał również udział w koncercie z cyklu „Młode Talenty” w Warszawie. Ponadto miał okazję wystąpić w Filharmonii Krakowskiej wraz z Orkiestrą POSM II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, wykonując I Koncert fortepianowy Es-dur F. Liszta oraz z Orkiestrą „Ardente” w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Zabrzmiał wtedy I Koncert fortepianowy C-dur L. van Beethovena. Występował także w Austrii, na festiwalu „Ateneo Musical Mirandes” w Hiszpanii i na festiwalu im. Jane Stirling w Szkocji.

Otrzymał stypendia Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Fundacji Pro Musica Bona i Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”.

Fot.M. Żak/MNK