Szczawnica: Mali Zdobywcy Gór

Mali Zdobywcy Gór to pomysł na poznanie przez dzieci uroków górskiej przyrody.Bajkowe i leśne zwierzęta, ogromne owady i grzyby, a nawet żmijowa zjeżdżalnia – takie atrakcje spotkacie na szczycie Palenicy!

Bez obaw, to tylko ekspozycje – w ośrodku PKL w Szczawnicy rozpoczęto  realizację projektu Mali Zdobywcy Gór, który pozwoli wszystkim zainteresowanym poznać bliżej uroki leśnej i górskiej przyrody.

W ramach akcji przygotowano specjalny szlak edukacyjny, składający się z ekspozycji przedstawiającej naturalnej i powiększonej wielkości zwierzęta leśne i bajkowe, a także rośliny i owady. Miłośnicy aktywnego wypoczynku w górach i rodziny z dziećmi będą mogły wziąć udział w wyjątkowym spacerze, który pozwoli im zgłębić wiedzę na temat okolicznej przyrody.

– Ośrodek PKL Palenica to idealne miejsce dla rodzin. Właśnie z myślą o nich w tym sezonie udostępniliśmy nową atrakcję – ścieżkę edukacyjną. Podczas spaceru, mali i duzi zdobywcy gór staną oko w oko z górskimi mieszkańcami. Zobaczą m.in. salamandrę, nietoperza, jelenia, a także przyjrzą się dokładnie powiększonej pszczole czy ważce. To niepowtarzalna okazja do tego, aby w interesujący sposób poszerzać wiedzę na temat regionu oraz okolicznej przyrody – mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

Po dniu pełnym przygód, najmłodsi będą mogli zaszaleć na żmijowej zjeżdżalni lub poskakać na dmuchanych zabawkach. W drugiej połowie sierpnia wystawa zostanie poszerzona o dodatkowe ekspozycje, m.in.: borsuki, bociany czarne,  rysie i pięciometrową mrówkę.
Ze ścieżki edukacyjnej można korzystać bezpłatnie. Jedyną płatną atrakcją są znajdujące się na końcu przyrodniczego szlaku dmuchane zabawki, które dostępne są w cenie 10 zł za cały dzień.

– Chcemy stale uatrakcyjniać naszą ofertę, dlatego oprócz akcji edukacyjnych, rozwijamy zarówno bazę turystyczną,  jak i gastronomiczną. W minionym sezonie zimowym otworzyliśmy również nową restauracją „Pod Kolejką”. Turyści i mieszkańcy mogą tu zjeść smaczny posiłek w przystępnej cenie – dodaje  Patryk Białokozowicz.

Tekst i zdjęcie: materiały prasowe PKL

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *