XXI Jazz Camping Kalatówki

Już po raz dwudziesty pierwszy Kalatówki zapraszają na Jazz Camping. Historia tej kultowej imprezy ropoczęła się w 1959 roku, kiedy to jazzmani spotkali się na Kalatówkach po raz pierwszy. 

XXI Jazz Camping Kalatówki 2-7 października 2017

Poniedziałek 2 października
20:00 inauguracyjne jam session- Hotel Górski Kalatówki,

Wtorek 3 października
20:00 Jam session z góralami – Hotel Górski Kalatówki

Środa 4 października
20:00  Jam session – Hotel Górski Kalatówki

Czwartek 5 października
20:00 Jam session-  Hotel Górski Kalatówki

Piątek 6 października
20:00 Jam session na Kalatówkach

Sobota 7 października
20:00  koncert galowy z udziałem wszystkich Muzyków uczestniczących w Festiwalu – Hotel Górski Kalatówki

W 1997 roku, z inicjatywy Zbigniewa Namysłowskiego – uczestnika pierwszej edycji Jazz Campingu w 1959 roku, jego Żony Małgorzaty i Szefowej Schroniska na Kalatówkach Marty Łukaszczyk, impreza została reaktywowana po ponad 40 latach przerwy. Od tamtej jesieni co roku jazzowe rytmy rozbrzmiewają przez cały dzień na Polanie Kalatówki. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest właśnie Zbigniew Namysłowski, który już wiele lat temu powiedział, że „Góry i jazz doskonale do siebie pasują”.

To co wyróżnia festiwal w sercu Tatr to jego formuła polegająca na tym, że w ciągu dnia na Kalatówkach trwają warsztaty muzyków a wieczorami słynne jam sessions, tak bardzo lubiane przez fanów jazzu.

Jazz Camping Kalatówki to impreza z udziałem  50 muzyków jazzowych. Gościli na niej Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz , Robert Majewski, Leszek Możdżer, Aga Zaryan, Sławek Jaskułke, a także artyści sceny jazzowej młodszego pokolenia – Mateusz Smoczyński, Jacek Namysłowski, Tomasz Pruchnicki, Piotr Schmidt oraz Zbigniew Chojnacki. Towarzyszyli im zaproszeni debiutanci – studenci najlepszych Wydziałów Jazzowych Akademii Muzycznych z Polsce.

fot. kalatowki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *