Zakopane: II Bieg po Oddech

W niedzielę, 3 września 2017, w Zakopanem odbędzie się II edycja Biegu po Oddech. Uczestników biegu wspierać będzie mistrzyni olimpijska i ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk.
Celem wydarzenia jest pozyskanie środków na zakup leków i sprzętów niezbędnych osobom chorym oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie mukowiscydozy. Organizatorem Biegu po Oddech jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, a sponsorem głównym – Santander Consumer Bank.

3 września w Zakopanem odbędzie się druga edycja wyjątkowego wydarzenia charytatywnego – Biegu po Oddech. W najbliższą niedzielę uczestnicy inicjatywy pobiegną ulicami miasta, aby wesprzeć w codziennej walce osoby chore na mukowiscydozę. Razem z nimi na miejscu będzie mistrzyni olimpijska i ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk, która od wielu lat wspiera podopiecznych PTWM.

– To już kolejny rok, kiedy razem z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą i Santander Consumer Bankiem, pomagamy osobom zmagającym się z tą ciężką przypadłością. Zapraszam do Zakopanego do wspólnego biegu wszystkich tych, którzy chcą wesprzeć chorych w walce o lepsze życie, a także razem ze mną promować aktywność fizyczną – mówi Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich.

Rozpoczęcie biegu planowane jest na godzinę 10.00. Zawodnicy pokonają dystans 5 km ulicami Zakopanego. Linia startu i mety będzie znajdować się w Parku Miejskim. Głównym sponsorem II edycji Biegu po Oddech jest Santander Consumer Bank.  – Cieszymy się, że kolejny raz możemy wesprzeć chorych na mukowiscydozę, poprzez zaangażowanie się w organizację tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Bieg po Oddech. Zdajemy sobie sprawę, jakim trudnościom każdego dnia muszą stawiać czoła osoby dotknięte tą chorobą.– mówi Paweł Florkiewicz z Santander Consumer Banku. – Poprzez włączenie się w organizacje Biegu, chcemy pomóc Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą w budowaniu świadomości społeczeństwa na temat choroby,  z jaką zmaga się blisko 2000  Polaków.

Mukowiscydoza to nieuleczalna choroba genetyczna. Osoby nią dotknięte mają trudności m.in. z oddychaniem i trawieniem. Wadliwy gen powoduje, że organizm w nadmiernych ilościach wytwarza śluz, który uniemożliwia poprawne funkcjonowanie układu oddechowego i pokarmowego.

– Leczenie mukowiscydozy jest bardzo kosztowne. Niestety, nie wynaleziono dotychczas skutecznej metody walki z tą chorobą. W codziennym życiu chorym pomagają leki i zabiegi – mówi Waldemar Majek, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. – Wielu ludzi wciąż nie ma wiedzy, z czym musi zmagać się osoba chora na mukowiscydozę. Poprzez organizację Biegu chcemy zwiększyć ich świadomość na ten temat – dodaje Waldemar Majek.

Podczas trwania imprezy będzie można również oddać krew – punkt krwiodawstwa będzie mieścił się w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego przy ul. Partyzantów 1/5. Zapisy będą przyjmowane również w Parku Miejskim. Całemu wydarzeniu będą towarzyszyć liczne imprezy. W Parku Miejskim odbędzie się Piknik Rodzinny z atrakcjami, zabawami i występami na scenie. Imprezę poprowadzi Krzysztof Łobodziński.

Całkowity dochód z II Biegu po Oddech zostanie przeznaczony na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, w tym zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków dla podopiecznych PTWM.

Więcej informacji na temat Biegu po Oddech znajduje się TUTAJ

Fot. Gabriel Paduszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *