Zakopane: Muzeum Tatrzańskie przypomina i zaprasza

„Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” – pod takim tytułem odbywają się tegoroczne, 25. obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce.
W nawiązaniu do tych obchodów, Muzeum Tatrzańskie zaprasza na spotkanie prowadzone przez Michała Murzyna „Krajobraz Zakopanego – nasze dziedzictwo”, które odbędzie się w piątek, 15 września 2017 o godz. 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego.

Spotkanie poświęcone drugiemu numerowi magazynu „not.fot.” odbędzie się w środę, 13 września 2017, o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie – MOCAK. W spotkaniu udział wezmą: Katarzyna Wincenciak – koordynatorka i kuratorka wystaw w MOCAKU, Łukasz Gorczyca – redaktor magazynu i Joanna Trznadel – koordynatorka projektu.

Wytrwałych wędrowców zachęcamy do obejrzenia wystawy archiwalnych zdjęć ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, które są obecnie prezentowane w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów i w schronisku na Polanie Chochołowskiej.

Spacerującym Krupówkami polecamy wystawę plenerową „Wycieczki w Tatry”, prezentującą fotografie ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, które przedstawiają dawne wyprawy górskie. Wystawę można oglądać na Dolnych Krupówkach przy kawiarni Samanta.

Wystawy czasowe w Muzeum Tatrzańskim:
„Wystawa karykatur Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza”, przedstawiająca znane osobistości środowiska zakopiańskiego.
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, ul. Kościeliska 18

„Nie tylko Morskie Oko. Obrazy Stanisława Gałka z daru Anny Olszewskiej” – wystawa 46 obrazów ofiarowanych w 2016 roku przez bratanicę artysty, Annę Olszewską.  Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Władysława hr. Zamoyskiego 25

„Kapliczki. Szlakiem Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka” – wystawa jest pokłosiem dorocznego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z cyklu „Zabytki architektury Zakopanego i Podhala”. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Władysława hr. Zamoyskiego 25

„Poruszenie” – wystawa rzeźb ze stali Mateusza Sikory, organizowana w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18B

Szczegółowe informacje TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *