Zakopane: Po raz szósty sprzątanie Tatr!

Już 30 czerwca i 1 lipca wolontariusze z całej Polski zbiorą się w Zakopanem podczas 6. edycji projektu Czyste Tatry.

 

Rafał Sonik, organizator akcji, wspólnie z ambasadorami i wolontariuszami projektu wyruszy na tatrzańskie szlaki, by posprzątać to co zostawili po sobie mniej eleganccy turyści. W wielkim finale, dla wszystkich miłośników czystych Tatr, zagra zespół Blue Cafe! Szykuje się także bicie rekordu Guinnessa!

Projekt Czyste Tatry, organizowany przez Stowarzyszenie Czysta Polska, ma zaledwie sześć lat, ale efekty jego krótkiej historii są zdumiewające. Co roku jednoczy wokół idei wspólnego sprzątania Tatr zaangażowane grono wolontariuszy, znane osobistości ze świata podróży, nauki, sportu i show-biznesu, a także wiele instytucji i firm, którym nie jest obojętny stan najpiękniejszych polskich gór.

Poza Rafałem Sonikiem ambasadorami projektu są: znany youtube’r ReZigiusz, aktorzy Anna Kerth i Mateusz Janicki, trenerka Adrianna Palka, pogodynek TVN Bartek Jędrzejak, snowboardzista Mateusz Ligocki i wielu innych.

Ubiegłoroczne sprzątanie Polski w ramach projektu Czyste Tatry zaangażowało prawie 4,5 tysiąca ochotników. Organizatorzy liczą na podobną frekwencję również w tym roku i zachęcają wszystkich do rejestrowania się na stronie: www.czystetatry.pl. W tym roku, organizatorzy mają ambicję też pobić (ustanowiony przez nich przed rokiem!) rekord Guinnessa w układaniu największego wzoru z materiałów wtórnych!

Inspiratorem projektu oraz jego głównym organizatorem jest znany przedsiębiorca i kierowca rajdowy Rafał Sonik. – Za każdym razem gdy wychodzimy wspólnie na szlak, czuję, jak ważny i potrzebny jest to projekt dla całej Polski. Dzięki temu Polacy stają się lepsi, bardziej świadomi. To dla mnie zawsze niezwykle budujące, że razem, w tak wielkim gronie, możemy zrobić coś dobrego – przekonuje wielokrotny uczestnik i laureat słynnego Rajdu Dakar.

Tekst i zdjęcie: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *